Czy do Armenii potrzebny jest paszport czy dowód?

Armenia kojarzyć się może ze słynnym Radiem Erewań z dowcipów z komunistycznych czasów. Niewielki kraj dość rzadko wybierany jest za cel turystycznych wyjazdów dlatego nie wiele osób wie czy do Armenii potrzebny jest paszport czy dowód osobisty. Dziś sprawdzimy jakich dokumentów trzeba do wyjazdu do Armenii i czy potrzebna jest wiza do Armenii.
 
W przeciwieństwie do sąsiadującej z Armenią Gruzji jadąc do kraju ze stolicą w Erywaniu trzeba wyposażyć się w dokument zwany paszportem, zupełnie tak jak do sąsiadującej z nim Turcji. Dowód osobisty to za mało by pojechać do Armenii ale w tej sytuacji mamy jednak kilka dobrych wiadomości.
 
Jeśli zastanawiacie się nad wyjazdem do Armenii i myślicie o armeńskiej wizie to tu pojawia się właśnie ta dobra wiadomość. Do Armenii nie potrzeba wizy, jeśli nie mamy zamiaru się tam przeprowadzać. Polacy nie potrzebują wiz w przypadku pobytu nie dłuższego niż 180 dni. Co ciekawe w większości krajów bez wizy można być tylko przez 90 dni.
 
Jeśli chcemy być w Armenii dłużej niż 180 dni trzeba przygotować się na wydatek 105 000 AMD za wizę pozwalającą na roczny pobyt. Jeśli zostaniemy w Armenii dłużej niż 180 dni bez stosownej wizy możemy liczyć się z mandatem oraz zakazem ponownego wjazdu do Armenii.
 
Co z ważnością paszportu do Armenii? Tutaj również jest inaczej, niż w wielu krajach i również nie ma powodów do obaw. W Armenii można pozostawać do ostatniego dnia ważności naszego paszportu.

 

Polecamy również: