Czy w Amsterdamie jest Primark? Ceny i adresy w Holandii

Primark to jeden z najtańszych sklepów odzieżowych promujący tak zwany trend fast fashion. Skojarzenia z fast foodem nie są tu oczywiście przypadkowe. To tania sieciówka, której sklepy można znaleźć w różnych zakątkach świata. Czy Primark jest w Holandii? Czy Primark jest w Amsterdamie? Ile kosztują ubrania?

 

W Primarku niskie ceny sprawiają, że sieciówka wymieniana w jednej linii z tańszymi markami takimi jak H&M czy Zara od lat zdobywa popularność nawet w zamożniejszych krajach.

 
Primark jest również popularny wśród turystów. Jeśli kupiliśmy tani lot do Amsterdamu bez dodatkowych bagaży to bez problemu możemy kupić ubrania w Primarku a potem je wyrzucić. Gdzie szukać sklepów Primark w Holandii? Gdzie jest Primark w Amsterdamie?

 


Sklepy Primark w Holandii

Nawet w kraju tak zamożnym jak Holandia znajdują się klienci taniej sieciówki, nawet jeśli znaczna część to turyści przyjeżdżający do Amsterdamu ale pierwszy Primark w Holandii został otwarty nie w stolicy, a w Rotterdamie w 2008 roku

 
W Amsterdamie działa wielki Primark otwarty w 2016 roku pod adresem Damrak 77 niedaleko jednej z największych atrakcji Amsterdamu – placu Dam. Adres Primarka w Amsterdamie to Damrak 77, 1012 LM Amsterdam, Holandia. Gigantyczny kilkupiętrowy sklep to ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych co czyni go największą tego typu placówką w Holandii.

 

 


Primark koło Amsterdamu

W sklepie położonym w centrum Amsterdamu należy się spodziewać prawdziwych tłumów, zwłaszcza w czasie wyprzedaży dlatego też bardziej wprawni amatorzy tanich zakupów korzystają z innych Primarków niedaleko Amsterdamu.

 
W odległości dokładnie 15 kilometrów od placówki w centrum Amsterdamu, pod adresem Ankersmidplein 7, 1506 CK Zaandam, zaraz obok stacji kolejowej Zaandam, znajduje się inny Primark. Mniejszy ale mniej popularny wśród miejscowych i turystów przyjeżdżających do Amsterdamu.

 
Kolejny Primark koło Amsterdamu znajdziemy w Hoofddorp pod adresem Marktplein 254. Ten sklep znajduje się niedaleko amsterdamskiego lotniska. Kawałek dalej w Almere również znajduje się mniejszy sklep taniej sieciówki. Primark w Almere ma adres Metropolestraat 11.

 
Osoby wracające z Holandii samochodem mogą lekko zboczyć z trasy na Hanower i Magdeburg by odwiedzić Primark w Arnhern przy Ketelstraat 45.

 


 
Polecamy również: