Czy w Amsterdamie jest Uber i Bolt? Ceny i opinie

Wyjazd do Amsterdamu nie jest tanim pomysłem na wakacje dlatego warto zastanowić się czy da się tanio poruszać po Amsterdamie. Czy w Amsterdamie działa Bolt? Czy w Amsterdamie działa Uber? Dziś sprawdzamy które aplikacje transportowe działają w Amsterdamie i czy opłacają się bardziej od taksówek. Oto ceny i opinie.

 

Na wstępie warto od razu zauważyć, że w Amsterdamie działa już Bolt znany wcześniej jako Taxify. Jadąc do Amsterdamu trzeba więc wyposażyć się w aplikację Ubera i Bolta. W Amsterdamie nie jest tanio, ani w taksówkach ani w Uberze.

 
Uber i BOlt w Amsterdamie działają bardzo sprawnie. W stolicy Holandii w Uberze korzystać można zarówno budżetowy UberX, Uber Black z nieco lepszymi samochodami wyższej klasy oraz usługa Uber Van pozwalająca na zamówienie pojazdów mających miejsca dla 7 pasażerów.
 
Podczas krótkiego pobytu w Amsterdamie kilkukrotnie mieliśmy przyjemność korzystania z aplikacji Uber i trzeba powiedzieć sobie jasno – nasza opinia na temat Uber w Holandii jest znacznie bardziej pozytywna niż w przypadku Ubera w miastach w Polsce czy Ubera na Ukrainie. Samochody, którymi jeździliśmy były najwyżej kilkuletnie, utrzymane w nienagannej czystości co nie jest w Polsce częste i dobrze wyposażone – na przykład w panoramiczny dach ze szkła.
 

 

Na Uberze zwykle nie jeżdżą rodowici Holendrzy. Raczej imigranci z krajów Azjatyckich ale nie trzeba obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Niestety jak wszystko w Amsterdamie i za Ubera płaci się dość sporo. Najtańszy przejazd, który zamówiliśmy kosztował nieco ponad 6 EUR, najdroższy – chociaż wcale nie był zbyt długi – dobijał prawie do 20 EUR.
 
Jeśli skorzystanie z hotelu w znacznej odległości od centrum Amsterdamu to na przejazdy trzeba zarezerwować około 20 EUR dziennie lub więcej, jeśli będziecie chcieli jeździć Uberem kilka razy dziennie. Nikt nie powiedział, że w Holandii jest tanio.

Podsumowanie: czy w Amsterdamie jest Uber? Czy w Amsterdamie jest Bolt? Zarówno Bolt jak i Uber działają w Amsterdamie.

 
Polecamy również: