Czy Arabia Saudyjska należy do Afryki? Czy Azja? Kontynent!

Arabia Saudyjska to kraj o którym często słyszy się w mediach ale wiedza o Arabii Saudyjskiej w Polsce nie jest powszechna. Wiele osób zastanawia się czy Arabia Saudyjska należy do Afryki. Czy Arabia Saudyjska to Afryka czy Azja? Na jakim kontynencie jest Arabia Saudyjska? Gdzie leży? Sprawdźmy to!

Arabia Saudyjska, czyli Królestwo Arabii Saudyjskiej, to kraj położony na Półwyspie Arabskim. Półwysep Arabski leży wprawdzie dość blisko Afryki ale sam w sobie nie znajduje się w Afryce. Półwysep Arabski położony między Morzem Czerwonym, Arabskim i Zatoką Perską znajduje się w Azji Południowo-Zachodniej.

Na jakim kontynencie leży Arabia Saudyjska? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: Arabia Saudyjska położona jest w zachodniej Azji i nie należy do Afryki.

Arabia Saudyjska wymienić można kraje takie jak Irak, Kuwejt, Jordania, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie, a także z Jemenem oraz Katar znany z organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. Obejmuje większość Półwyspu Arabskiego i ma powierzchnię lądową około 2 150 000 km2. Jest piątym co do wielkości krajem w Azji i największym z krajów na Bliskim Wschodzie.

Jaka jest stolica Arabii Saudyjskiej? Stolicą Arabii Saudyjskiej jest Rijad.

Podsumowanie: na jakim kontynencie leży Arabia Saudyjska? Arabia Saudyjska znajduje się w Azji.

 
Polecamy również: