Czy w Poniedziałek Wielkanocny się pracuje? 5 kwietnia 2021

Czy w Poniedziałek Wielkanocny się pracuje? 5 kwietnia 2021

Dla katolików święta Wielkanocne są jednymi z najważniejszych świąt w roku, dla innych to po prostu kolejne wolne w roku bez religijnego wymiaru. Wiele osób należących zarówno do pierwszej jak i do drugiej grupy zastanawia się czy w Poniedziałek Wielkanocny jest wolne. Czy w Poniedziałek Wielkanocny jest wolne od pracy? Czy można pracować w Poniedziałek Wielkanocny? Czy się pracuje? Czy 5 kwietnia 2021 roku jest wolne?

 

Poniedziałek Wielkanocny 2021 wypada 5 kwietnia 2021 roku. Wiele osób nazywa go też Lanym Poniedziałkiem. tradycyjnie to drugi dzień obchodów Wielkanocy. Czy Poniedziałek Wielkanocny to święto? Tak, w Polsce Poniedziałek Wielkanocny to święto ustawowo wolne od pracy. Co to oznacza?

 

Wnikliwi Czytelnicy Kawiarniany.pl wiedzą już czy w Poniedziałek Wielkanocny sklepy są otwarte. Korzystając z tej wiedzy oraz z wiedzy o tym, że Poniedziałek Wielkanocny to dzień ustawowo wolny od pracy łatwo jest odpowiedzieć na postawione w tytule pytanie. Czy w Poniedziałek Wielkanocny idzie się do pracy? Nie. Poniedziałek Wielkanocny 2021 to dzień wolny od pracy i przedstawiciele większości zawodów w Polsce nie pracują.
 
Oczywiście znajdują się takie profesje w których na przykład zatrzymanie produkcji czy porzucenie stanowiska pracy jest niemożliwe ale dla większości Poniedziałek Wielkanocny to dzień wolny.

 
Polecamy również: