Katedra w Antwerpii cennik. Ile kosztują bilety w 2024?

Katedra w Antwerpii, jedno z najważniejszych historycznych miejsc w Belgii, przyciąga wiernych i turystów z całego świata swoją niezwykłą architekturą i bogatą historią. Dla tych, którzy planują odwiedzić katedrę w Antwerpii i zastanawiają się ile kosztuje wstęp w 2024 roku mamy garść informacji. Jaki jest cennik katedry w Antwerpii? Ile kosztuje zwiedzanie? Sprawdzamy wszelkie dostępne informacje i ceny biletów.

Najwyższy budynek w Antwerpii
Katedra Najświętszej Marii Panny jest najwyższą budowlą w Antwerpii, dominując nad panoramą miasta od ponad 500 lat

 

Wiele słynnych katedr takich jak chociażby katedra w Akwizgranie to miejsca darmowe dla zwiedzających jednak w przypadku katedry w Antwerpii jest inaczej i wstęp jest biletowany. Jaki jest cennik biletów? Ile kosztuje zwiedzanie katedry? Wstęp do katedry w Antwerpii jest płatny i koszt biletu dla indywidualnych odwiedzających wynosi 12 euro od osoby.

Warto pamiętać, że katedra jest obiektem sakralnym. Codziennie w katedrze celebrowana jest liturgia. W soboty odbywają się nabożeństwa eucharystyczne o godzinie 16:00 i 17:30, przy czym to drugie odprawiane jest w języku angielskim. W niedziele, nabożeństwo eucharystyczne ma miejsce o godzinie 10:00, a wieczorna nieszpory o 17:00 kończą niedzielę. W dni powszednie odprawiane są nabożeństwa eucharystyczne o godzinie 16:00. W piątki nabożeństwo rozpoczyna się o 15:00.

Poza zwiedzaniem katedry w Antwerpii można wybrać się tu na bezpłatne koncerty. Koncerty organizowane są zawsze po niedzielnej Mszy Świętej, o godzinie 11:45. Wówczas w katedrze odbywa się bezpłatny koncert w ramach cyklu Niedzielnej Muzyki, w którym główne role odgrywają dwa duże organy katedralne.

Budowla w różnych stylach
Budowa katedry trwała prawie 200 lat, rozpoczęła się w 1352 roku i zakończyła w 1521 roku. Świątynia ma imponujące wymiary – 118 metrów długości, 53,5 metra szerokości i 123 metry wysokości północnej wieży

 

Katedra jest otwarta każdego dnia w roku, z wyjątkiem 1 stycznia oraz świąt takich jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie.

Podsumowanie: ile kosztuje wstęp do Katedry w Antwerpii? Katedra w Antwerpii znajdująca się przy Groenplaats 21 w centrum miasta nie jest darmową atrakcją. Wstęp dla indywidualnych zwiedzających kosztuje 12 EUR. Cena pochodzi z cennika z 2024 roku.

Warto przeczytać również: