Jakie gniazdka są w Maroku? Czy do Maroko potrzebna jest przejściówka?

Wyjeżdżając na wakacje wiele osób bierze ze sobą urządzenia takie jak laptop, telefon komórkowy czy aparat fotograficzny. Każde z tych urządzeń prędzej czy później będzie wymagało podpięcia go do prądu dlatego też wiele osób zastanawia się czy do Maroko potrzebna jest przejściówka. Jakie są gniazdka w Maroko? Czy potrzebna jest przejściówka?

 

Jeśli wybieramy się do Maroko to w większości przypadków nie musimy martwić się o konieczność zabierania ze sobą przejściówki do gniazdka elektrycznego. Kontakty w Maroko to zwykle kontakty w standardzie C. Gniazdka elektryczne w standardzie C tym różnią się od tych stosowanych w Polsce, że nie posiadają charakterystycznego “Bolca” na uziemienie. Stosowane są też gniazdka typu E czyli zwykłe kontakty z bolcem.

 
Większość hoteli skupiających się na obsłudze ruchu turystycznego z krajów zachodu wyposażona jest w gniazdka elektryczne do których pasują urządzenia sprzedawane w Polsce. Jeśli jednak wybieramy się na wakacje w Maroko lecąc z Wielkiej Brytanii to wtedy przejściówka będzie nam potrzeba.

 
Na szczęście obsługa większości hoteli ma na swoim wyposażeniu przejściówki, które udostępniane są gościom. Gorzej jeśli wybieramy się na wycieczkę objazdową, wtedy przejściówki nie będzie od kogo zabrać.

 
Podsumowanie: czy do Maroko potrzebna jest przejściówka? Nie, chociaż standard gniazdek elektrycznych używanych w Maroko jest inny niż w Polsce, to przejściówka nie jest potrzebna jeśli wybieramy się na wakacje.

 
Polecamy również: