Dojazd z lotniska w Antwerpii do centrum TOP sposobów dojazdu

Antwerpia nie należy do najczęściej wybieranych miejsc na spędzenie urlopu, są jednak osoby, które czasem tam latają. Jeśli już wylądujemy w Antwerpii to trzeba będzie dojechać z lotniska do centrum. Jak dojechać z lotniska w Antwerpii do centrum miasta? Jakie są sposoby dojazdu?

 


Taxi, Uber

Najprostszy sposób dojazdu z lotniska do centrum każdego miasta to po prostu zamówienie taksówki lub Ubera, jeśli jest dostępny. W Antwerpii znajdziemy zarówno taksówki, jak i Ubera. Warto jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do Brukseli, w Antwerpii (przynajmniej z początkiem 2022 roku) nie działa Bolt.
 
Jeśli zdecydujemy się na kurs z lotniska w Antwerpii w okolice słynnego muzeum Dom Rubensa to kurs o długości około 6 kilometrów kosztować będzie w granicach 14-16 EUR w Uberze. Koszt taksówek w Antwerpii to 2,90 za trzaśnięcie drzwiami i opłata 2,20 EUR za kilometr do 20 km.

 


Autobusy i pociąg

Dojazd z lotniska na stację kolejową Antwerpen-Berchem jest szybki i możliwy liniami autobusowymi autobusowymi 51, 51 lub 53. Stąd łatwo złapać połączenie kolejowe do innych miast w Belgii.
 
Do stacji kolejowej Antwerp-Central najwygodniej również dostać się prosto ze stacji Berchem jadącym tam pociągiem. Z Antwerpen-Berchem istnieje też możliwość przesiadki na kolejne linie autobusowe lub tramwajowe (4, 9, 11).
 
Kolejną możliwością dojazdu w kierunku centrum Antwerpii jest autobus linii 33 również odjeżdżający z okolicy lotniska. Linia ta kursje na trasie Hoboken-Merksem. Konkretne rozkłady jazdy autobusów można zobaczyć na stronach delijn.be. Rozkłady kolejowe znajdują się na stronie belgiantrain.be.

 
Warto przeczytać również: