Czy w Wigilię 2023 sklepy są otwarte? Czy niedziela handlowa?

Wigilia w 2023 roku, tak samo jak w każdym innym roku, jest dla Polaków niezwykłym i wyjątkowym dniem. Przy okazji nadchodzącej w 2023 roku Wigilii wiele osób zaczyna stawiać sobie pytanie: czy w Wigilię 2023 sklepy są otwarte? Czy w Wigilię będzie niedziela handlowa? Czy sklepy będą otwarte w tym roku w Wigilię? Sprawdźmy to!

W przypadkach w których Wigilia wypada w dzień powszedni jest wyjątkowym dniem. Nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy ale w Wigilie obowiązują pewne ograniczenia w handlu i sklepy zamykają się zwykle o godzinie 14:00 chociaż niektóre wcześniej.

W 2023 roku Wigilia wypada w wyjątkowy dzień jakim jest niedziela. Czy w związku z tym w Wigilię 2023 roku jest niedziela handlowa? Jest! 24 grudnia 2023 roku jest niedziela bez zakazu handlu ale trzeba pamiętać, że jest to Wigilia. Co to oznacza dla osób które chcą zrobić zakupy?

Jeśli planujecie wykonanie ostatnich zakupów przed świętami w Wigilię 2023 roku to mamy złe wiadomości. Ze względu na to, że jest to Wigilia to sklepy będą otwarte maksymalnie do 14:00, a wiele placówek zamykanych będzie wcześniej.

W Wigilię 2023 roku otwarte są galerie handlowe, otwarte są super i hipermarkety, a także dyskonty czy zwykłe sklepy spożywcze ale będą otwarte maksymalnie do 14:00. W Wigilię 2023 możemy spodziewać się, że dłużej otwarte będą tylko sklepy znajdujących się na przykład na stacjach benzynowych. Co jest jeszcze otwarte w Wigilie?

Podsumowanie: czy w Wigilie 2023 sklepy są otwarte? Co jest otwarte w Wigilie 2023? Wigilia 2023 roku wypada w niedzielę ale jest to niedziela bez zakazu handlu. Niestety ze względu na to, że jest to Wigilia sklepy i tak będą działać w ograniczonym wymiarze czasowym.

Polecamy również: