Panorama Racławicka za darmo? Czy jest darmowy wstęp?

Panorama Racławicka jest jednym z najsłynniejszych dzieł, która udało się ewakuować ze Lwowa przed zagarnięciem przez nowo utworzone tam ukraińskie muzea. Dzieło powstałe pod kierownictwem Jana Styki i Wojciecha Kossaka można podziwiać we Wrocławiu. Wiele osób zastanawia się kiedy można zobaczyć Panoramę Racławicką za darmo. Czy Panorama Racławicka ma darmowe dni? Czy Panoramę Racławicką można zobaczyć za darmo?

Gmach Panoramy Racławickiej we Lwowie, fot. Domena Publiczna, Marek Münz

Panorama Racławicka to dzieło o wymiarach 1500 x 11400 cm eksponowane początkowo, czyli w latach 1894-1944, w specjalnie przygotowanym pawilonie w Parku Stryjskim. Odsłonięcia obrazu dokonano w 100. lecie bitwy pod Racławicami przy okazji Powszechnej Wystawy Krajowej we Lwowie. Obecnie dzieło znajduje się we Wrocławiu.

Czy Panoramę Racławicką można zobaczyć za darmo? Niestety, w przeciwieństwie do wielu muzeów we Wrocławiu, które oferują darmowe dni na zwiedzanie Panoramy Racławickiej darmowego dnia nie ma. Na szczęście nie znaczy to, że nie da się jej czasem zobaczyć za darmo. Można ale wyjątkowo rzadko.

Panoramę Racławicką można było zobaczyć za darmo 4 kwietnia 2023 roku w 229. rocznicę bitwy pod Racławicami. Możliwe, że w kolejne rocznice słynnego starcia z 4 kwietnia 1794 roku słynny lwowski obraz będzie można zobaczyć za darmo po raz kolejny.

Podsumowanie: czy Panorama Racławicka dostępna jest za darmo? Niestety, na zwiedzanie Panoramy Racławickiej nie obowiązują darmowe bilety. Warto jednak pamiętać, że kupując bilety na zwiedzanie Panoramy Racławickiej można zobaczyć wiele innych muzeów we Wrocławiu bez opłat więc mimo, że bilety na Panoramę Racławicką są dość drogie to ich zakup się opłaca.

Być może w przyszłości na przykład w rocznice bitwy Panorama Racławicka ponownie będzie dostępna do zwiedzania za darmo. Warto więc uważnie śledzić doniesienia lokalnych mediów.

Polecamy również: