Split pogoda lipiec. Jaka temperatura? Czy warto?

Lipiec w Splicie to jeden z najbardziej tłocznych miesięcy w roku. Wiele osób planujących wyjazd do Splitu w Chorwacji w lipcu zastanawia się jaka jest pogoda w lipcu w Splicie. Czy w lipcu w Splicie jest gorąco? Czy są upały? Jaka jest średnia temperatura w Splicie w Chorwacji w lipcu? Sprawdźmy jaka jest pogoda!

 

Lipiec to jeden z najbardziej upalnych miesięcy w Splicie. W chorwackim mieście jest wówczas naprawdę ciepło. Średnia temperatura z początkiem lica w Splicie wynosi 29 stopni Celsjusza,a pod koniec miesiąca wzrasta do 32 stopni Celsjusza.
 
Nawet wieczorem, w nocy i nad ranem w lipcu w Splicie jest dość ciepło. Z początkiem lipca w nocy można spodziewać się 19 stopni Celjsusza, a pod koniec lipca temperatura średnia w nocy to aż 21 stopni Celsjusza.
 
Pogoda w lipcu w Splicie nie obfituje w opady deszczu i gwarantuje nam wysokie temperatury i słoneczne dni.
 
Czy warto jechać do Splitu w lipcu? Jeśli szukamy dość wysokich temperatur i gwarancji dobrej pogody to Split w Chorwacji w lipcu jest dobrą destynacją turystyczną. Warto jednak pamiętać, że ciepło jest przez cały dzień więc lepiej wynająć klimatyzowany hotel lub apartament!

 
Polecamy również: