Czy 2 maja pizzerie są otwarte? Czy czynne?

Czy 2 maja pizzerie są otwarte? Czy czynne?

2 maja 2021 roku to wyjątkowy dzień wypadający między dwoma dniami wolnego. 1 maja i 3 maja większość na przykład sklepów spożywczych jest zamknięta. Wiele osób zastanawia się czy 2 maja pizzerie są otwarte. Czy pizzerie są czynne 2 maja 2021 roku? Czy da się zamówić pizzę?

 

Jeśli jesteście głodni i zastanawiacie się czy 2 maja to święto to mamy dla Was dobrą wiadomość – nie jest to święto ustawowo wolne od pracy, więc zwykle wszystko jest normalnie czynne. W 2021 roku jest nieco inaczej – 2 maja 2021 roku to niedziela, a więc część miejsc jest zamknięta. Czy dotyczy to też pizzerii, restauracji i gastronomii?
 
Gastronomia, zwłaszcza teraz gdy rząd zabronił jej normalnego funkcjonowania, nie należy do branż, które odpoczywają wtedy, gdy odpoczywają inni. Wówczas gastronomia zarabia. Nie inaczej jest 2 maja 2021 roku.
 
2 maja 2021 roku większość pizzerii jest otwarta i można zamówić pizzę z odbiorem albo na dowóz, albo nawet i normalnie zjeść na miejscu w tak zwanym “gastronomicznym podziemiu”. Godziny otwarcia pizzer 2 maja 2021 roku mogą być nieco inne, niż w zwykły dzień powszedni ale generalnie rzecz biorąc pizzerie są czynne.

 
Polecamy również: