Czy w Australii jest zmiana czasu? Czy jest czas letni i zimowy?

Czy w Australii jest zmiana czasu? Czy jest czas letni i zimowy?

Każdego roku przed rozpoczęciem zimy i na wiosnę w wielu krajach świata ma miejsce zmiana czasu z letniego na zimowy i z zimowego na letni. Wiele osób zastanawia się czy krytykowana w wielu miejscach zmiana czasu jest także w Australii. Czy w Australii jest zmiana czasu? Czy jest czas letni w Australii? Sprawdźmy to!

 

Czy w Australii jest zmiana czasu? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W niektórych miejscach jest, a w niektórych miejscach jej nie ma.

 
Większość terytoriów Australii nie ma zmiany czasu. Gdzie zatem jest? Zmiana czasu w Australii jest w Australijskim Terytorium Stołecznym, w Jervis Bay, w Nowej Południowej Walii z wyjątkiem wyspy Lord Howe, na wyspie Norfolk, w Australii Południowej, Tasmanii oraz w Wiktorii.

 
Kiedy jest zmiana czasu w Australii? Terytoria, które zmieniają czas przechodzą z czasu letniego na zimowy w pierwszą niedzielę października o 2:00, a z zimowego na letni w pierwszą niedzielę kwietnia o godzinie 3:00. Różnica czasu to tak samo jak w Polsce – 1 godzina.

 
Podsumowanie: czy w Australii jest zmiana czasu? Na większości terenów Australii nie obowiązuje czas letni, ale w kilku miejscach w Australii zmiana czasu jest organizowana.

 
Polecamy również: