Czy w Bodrum są rekiny? Czy rekiny atakują w Bodrum?

Jeśli planujesz spędzić swoje ciężko zarobione wakacje w pięknym kurorcie Bodrum w Turcji, możesz zastanawiać się nad jedną rzeczą: czy w Bodrum są rekiny? Czy przy plażach w Bodrum są rekiny? Czy rekiny atakują w Bodrum?

 
To prawda, że w innych częściach świata zdarzały się ataki rekinów, ale w Bodrum ich nie ma. Czyste, turkusowe wody Morza Egejskiego przy plażach w Bodrum są zbyt płytkie i zbyt ciepłe by masowo występowały w nich rekiny. Oczywiście nie oznacza to, że daleko od brzegów rekinów nie ma. Rekiny żyją praktycznie w każdym morzu na świecie
w tym także w Morzu Śródziemnym którego częścią jest Morze Egejskie.

 
W Morzu Egejskim rekiny najczęściej spotykane są w wodach okalających greckie wyspy. Nawet jeśli już jakiegoś spotkamy to w większości są to gatunki całkowicie niegroźne dla człowieka.

 
W historii ataków rekinów w “pobliżu” Bodrum zanotowano jeden przypadek ataku rekina do którego doszło w 1967 roku. Atak miał miejsce w wodach wokół wyspy Kucuk Ada (około 180 kilometrów w linii prostej od Bodrum) i zakończył się śmiercią ofiary. W 2022 roku panikę w mediach wywołał rekin, którego dostrzeżono w wodach przy plaży Marmaris. Był to całkowicie niegroźny osobnik.

 

Więc jeśli wybierasz się do Bodrum nie obawiaj się, że kąpanie w morzu lub opalanie na plaży zakłócić może pojawienie się rekina to nie masz się czego obawiać. W Bodrum nie zanotowano do tej pory przypadku ataku rekina na człowieka!

 
Polecamy również: