Plaże w Alanya. Jakie plaże? Najładniejsze plaże w Alanya TOP 6

Jeśli szukasz najlepszych plaż w Alanya, to nie szukaj dalej! Antalya jest domem dla jednych z najpiękniejszych plaż w całej Turcji. Niezależnie od tego, czy szukasz ustronnego miejsca na relaks, czy tętniącego życiem miejsca, by cieszyć się słońcem i morzem, w Antalyi znajdziesz plażę, która będzie idealna. Jakie plaże są w Alanya? Gdzie na plażę w Antalya? Która plaża najlepsza? Oto najładniejsze plaże w popularnym kurorcie

Na początek warto odpowiedzieć na często zadawane pytanie: jakie plaże są w Alanya. W Alanya są w większości plaże piaszczyste, ale fani plaży żwirowej też znajdą tu coś dla siebie.


Plaża Kleopatry

Najsłynniejsza plaża w mieście ciągnie się prawie od wjazdu do miejscowości aż do zamkowego cypla. Fragment przed samą jaskinią Damlatas znany jest czasem również jako Damlatas Beach.

Najpopularniejsza, najbardziej znana i najbardziej zatłoczona plaża kusi pięknym piaskiem i ciepłą wodą. Warto jednak pamiętać, że niedaleko od brzegu woda przy dość szybko zaczyna być dosyć głęboka. Plaża Kleopatry to jedna z największych atrakcji w Alanya.


Tersane Beach


 
Mało znana plaża położona przy niewielkiej zatoczce pod Czerwoną Wieżą. Dość trudno ją znaleźć i na nią zejść ale gdy już się to uda zapewnia naprawdę ciekawe widoki na stare mury, a wody niewielkiej zatoczki przy plaży są wyjątkowo spokojne. Prawdziwa perełka wśród plaż w Alanya.


Alanya Belediyesi Halk Plaji

Plaża położona niedaleko wejścia do mariny w Alanii. Ma to swoje dobre i złe strony. Dobre są takie że łatwo się tu dostać i trafić, złe są takie że woda przy plaży oraz piasek na plaży nie należą do najczystszych w miejscowości.

Na części Halk Beach znajdują się wydzielone prywatne odcinki należące do hotelu i klubu. Im dalej od mariny tym piasek i woda są tu lepsze, zwłaszcza przy zejściu od bulwaru Ahmet Tokus dalej na wschód od centrum miejscowości.


Plaża Alanya Sahili

Dalej na wschód od plaży Halk przy słynnych dekoracyjnych napisach Alanya znajduje się urokliwa żwirowa plaża. Nie jest tak wspaniała jak plaża Kleopatry i w niektórych miejscach przy plaży można natrafić na glony i kamyki.


Tosmur Beach

Spory kawałek od centrum przy ujściu rzeki Dim znajdują się dwie plaże – pierwsza to Tosmur Beach. Ze względu na sporą odległość do samego centrum Alanya jest to mniej uczęszczana i nieco mniej zadbana plaża, idealna dla tych którzy cenią sobie spokój (pomijając auta jadące dwupasmową drogą D400 po Mersin Antalya Yolu).


Kestel Sahili


 
Po drugiej stronie ujścia rzeki znajduje się nieco bardziej zadbana Kestel Sahili czyli plaża publiczna w Kestel. Nieco żwirowata plaża nie jest już oczywiście tak atrakcyjna i znana jak Plaża Kleopatry ale ze względu na bliskość dwóch wysokiej klasy hoteli infrastruktura jest tu dosyć dobrze rozwinięta.

 
Polecamy również: