Serbia winiety. Ile kosztują autostrady? Czy są płatne? Ceny

Wiele osób planujących wakacje na Bałkanach zastanawia się czy w Serbii są winiety, a jeśli są to ile kosztują. Czy drogi w Serbii są płatne? Czy w Serbii są płatne autostrady? Jak wyglądają płatności i czy można płacić w euro? Sprawdźmy to!

 

Jeśli zastanawialiście się czy w Serbii są winiety to odpowiedź na to pytanie jest negatywna. W Serbii nie obowiązuje system winiet ale odpowiedź na pytanie czy w Serbii autostrady są płatne jest twierdząca.

 
W Serbii autostrady są płatne na bramkach. Koszt autostrady w Serbii zależy od długości odcinka, który mamy zamiar przejechać. Dla przykładu cena za autostradę od granicy z Węgrami do Belgradu dla samochodu osobowego to 640 RSD lub 5,50 EUR.

 
Na bramkach autostradowych w Serbii można płacić w serbskich dinarach oraz w euro. Można też płacić kartą. Rozwiązaniem nieznacznie korzystniejszym jest opłata gotówką w dinarach.

 
Kosz przejazdu autostradą w Serbii dla każdej kategorii samochodów i na każdej trasie można obliczyć na specjalnie przygotowanej stronie internetowej putevi-srbije.rs/index.php/en/kategorizacija-vozila-cenovnik-putarine-2

 
Podsumowanie: czy w Serbii są winiety? Nie, nie ma systemu winiet ale system serbskich autostrad jest płatny. Pozostałe drogi są bezpłatne.

 
Polecamy również: