Czy w Wielkanoc restauracje są otwarte? Restauracje w Wielkanoc 2022

Wielkanoc to każdego roku wyjątkowy okres w roku. Niektórzy chcą wykorzystać czas wolny i odpocząć na przykład od gotowania. Wiele osób zastanawia się czy w Wielkanoc restauracje są otwarte. Czy restauracje są czynne w Wielkanoc 2022? Czy są otwarte w Wielki Piątek? Sprawdźmy to!

 

Wielkanoc to dla katolików ważny okres w roku ale nie wszyscy spędzają święta na modlitwie i wyjściu na mszę. Czy w Wielkanoc restauracje są otwarte?
 
Restauracje, kawiarnie, puby czy kluby mogą być czynne w Wielkanoc. Zarówno w samą Wielkanoc jak i w Wielki Piątek restauracje mogą być czynne i działać normalnie. Należy jednak pamiętać, że niektóre lokale, zwłaszcza te położone w małych miastach czy na prowincji, mogą być czynne krócej niż zwykle lub zamknięte.
 
W centrach dużych miast czy turystycznych miejscowościach restauracje powinny być czynne jeśli nie według normalnych godzin otwarcia to chociaż w skróconych godzinach. Można spodziewać się również działających restauracji w hotelach. Niektóre lokale mogą być oczywiście zamknięte w Niedzielę Wielkanocną.
 
Podsumowanie: czy w Wielkanoc restauracje są otwarte? Nie ma zakazu otwierania restauracji czy kawiarni w święta Wielkanocne ale oczywiście decyzja o tym czy lokal jest otwarty czy nie zostaje zawsze podjęta przez właściciela.
 
Jeśli obawiacie się, że Wasza ulubiona restauracja może być zamknięta w Wielkanoc to najlepiej kilka dni przed świętami zadzwonić do niej i dowiedzieć się czy i w jakich godzinach będzie otwarta.

 
Warto przeczytać również: