Czy do Serbii potrzebna jest Zielona Karta? Czy wystarczy OC?

Serbia nie kojarzy się z byciem jednym z najpopularniejszych turystycznych krajów Europy dlatego też wiedza o wyjazdach do Serbii nie jest zbyt powszechna. Wielu kierowców planujących wyjazd własnym samochodem do Serbii zastanawia się czy do Serbii potrzebna jest Zielona Karta. Czy jadąc do Serbii na przykład do Belgradu musimy martwić się o Zieloną Kartę?

 

Serbia jest jednym z państw należących do Systemu Zielonej Karty. W znacznej większości krajów systemu od kierowców z Polski nie wymagane jest posiadanie dokumentu. Dzięki tak zwanemu Porozumieniu Wielostronnemu w dużej części krajów wystarczy tylko OC. Czy Serbia jest jednym z tych krajów?
 
Czy do Serbii potrzebna jest Zielona Karta? Nie! Jadąc do Serbii własnym samochodem kierowcy polskich samochodów nie muszą martwić się o konieczność wyrabiania Zielonej Karty.
 
Jadąc autem do Serbii wystarczy nam tylko dokument potwierdzający posiadanie ważnego ubezpieczenia OC. Na urlopie wystarczy dokument, który otrzymaliśmy od towarzystwa ubezpieczeniowego.

 
Polecamy również: