Ile kosztuje chałwa na Ukrainie? Cena chałwy Ukraina 2022

Chałwa słonecznikowa jest jednym z produktów często kupowanych na Ukrainie przez Polaków jadących na wakacje. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje chałwa na Ukrainie. Ile trzeba zapłacić za ukraińską chałwę we Lwowie, Kijowie lub Odessie? Oto ceny 2022.

 
Ile kosztuje chałwa na Ukrainie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego jakiej jakości produkt nas interesuje. Można jednak podać pewne widełki ceny chałwy w sklepach na Ukrainie.
 
Mały batonik chałwy marki własnej popularnego supermarketu ważący 60 gramów to koszt 5,10 UAH. Lepsza jakościowo chałwa producenta Złoty Wiek o wadze 60 gramów to koszt 5,70 UAH czyli około 80 groszy.
 
Ile kosztuje większa chałwa? Kostka chałwy supermarketowej marki własnej o wadze 200 gramów to koszt 16,90 UAH. Chałwa Rioba w sklepie Metro to koszt 17,90 UAH za kostkę 200 gramów. Taka sama kostka chałwy Drużkiwka to koszt 18,10 UAH.
 
W tanim supermarkecie kostka chałwy Złoty Wiek o wadze 270 gramów to koszt 20 UAH czyli około 2,80 złotych. Za taki produkt u importerów do Polski trzeba zapłacić nawet dwukrotnie więcej! Chałwa z pistacjami jest nieco droższa i kosztuje 39 UAH za kostkę 270 gramów. W lepszym Silpo koszt 270 gramowej kostki Złoty Wiek z orzechami arachidowymi to bez promocji 28 UAH.
 
Oryginalna turecka chałwa zdecydowanie wyższej jakości niż chałwy ukraińskie jest już droższa. Za 200 gramów chałwy Koska trzeba zapłacić 65 UAH.
 
Oczywiście jeśli chcemy kupić chałwę na Ukrainie to najlepiej kupić duże opakowanie. Kilogramowa kostka chałwy Złoty Wiek to koszt 115,90 UAH czyli 16,30 zł za kilogram w sklepie Metro. W popularnych supermarketach kupimy na przykład opakowanie 300 gramów chałwy Tatlan za 110 UAH.
 
Warto pamiętać, że ceny chałwy na Ukrainie o których piszemy pochodzą z popularnego francuskiego marketu oraz sklepów Metro. W dobrych sklepach Silpo ceny będą nieznacznie wyższe.
 
Podsumowanie: ile kosztuje chałwa na Ukrainie? Mały batonik chałwy słonecznikowej to koszt 80 groszy, średniej wielkości kostka kosztuje 2,80 zł, a kilogram chałwy słonecznikowej na Ukrainie to koszt około 16-18 złotych.

 
Polecamy również: