Ile kosztuje rejs po Nilu w Egipcie? Rejsy po Nilu

Ile kosztuje rejs po Nilu w Egipcie? Rejsy po Nilu

Egipt to jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie krajów do których wyjazd praktycznie o każdej porze roku to gwarancja całkiem dobrej pogody. Oprócz piramid i lotów balonem w Luksorze jedną z atrakcji Egiptu są rejsy po Nilu. Ile kosztuje rejs po Nilu? Ile trzeba zapłacić za rejs po Nilu?

 

Warto pamiętać, że Egipt jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. W 2020 roku znalazł się na 137 miejscu na liście państw świata według PKB per capita. Oznacza to, że ceny w Egipcie należą do dość niskich, jednak trzeba pamiętać, że na turystyce w Egipcie każdy chce zarobić. Rejs po Nilu będzie tym droższy im więcej pośredników będzie chciało na nas zarobić.

 


Ile kosztuje rejs po Nilu?

Jeśli nie potrafimy samodzielnie zorganizować wyjazdu do Egiptu i pragniemy udać się w rejs to niestety będziemy musieli zapłacić sporo więcej i wykupić wycieczkę w biurze podróży. W takim przypadku 15 dniowa wycieczka wykupiona w polskim biurze podróży kosztować będzie koło 2000-3500 zł za osobę. W cenie wyżywienie oraz przelot w dwie strony. Ceny zależą od klasy statku, wyżywienia itp.
 
Jeśli samodzielnie chcemy zorganizować sobie rejs po Nilu to cena będzie różnić się w zależności od klasy jednostki, którą będziemy płynąć, a także oferty takiej jak poziom rozrywek czy serwowanego jedzenia. Decydującym czynnikiem jest również długość rejsu.
 
Organizowaną we własnym zakresie wycieczkę po Nilu da się zorganizować już od około 150-180 dolarów (2300 EGP) za trzy noce, 200-250 dolarów za cztery noce i 400-450 dolarów za tydzień. W zimie i w okresach wysokiego sezonu ceny potrafią być jednak nawet dwukrotnie wyższe.
 
Średnio za 4 noce i 5 dni wycieczki na pokładzie luksusowej jednostki przyjdzie nam zapłacić około 500-600 dolarów, ale nie są niczym nadzwyczajnym bardzo luksusowe rejsy kosztujące nawet po 3-4 tysiące dolarów za 12 nocy i 13 dni.
 
Warto zauważyć, że ceny na arabskich stronach internetowych umożliwiających rezerwację rejsów są odczuwalnie niższe niż na anglojęzycznych witrynach przygotowanych pod majętnych turystów z zachodu. Wycieczka na 5 nocy na arabskiej stronie to koszt od 4000 do 5000 EGP.

 
Polecamy również: