Czy w Belgii wolno zbierać grzyby? Mandat za zbieranie grzybów Belgia

Wraz z nadejściem jesieni w lasach całej Europy pojawiają się przysmaki służące między innymi za dodatek do tradycyjnego bigosu albo do jajecznicy. Mowa oczywiście o grzybach tak lubianych przez Polaków. Wiele osób wyjeżdżających do Belgii zastanawia się czy w Belgii można zbierać grzyby. Czy zbieranie grzybów jest legalne w Belgii? Czy wolno iść na grzyby w Belgii?

 
W wielu krajach Europy zbieranie grzybów nie jest tak oczywiste jak w Polsce. W wielu miejscach za zebranie zbyt dużej ilości grzybów można dostać mandat, często bardzo duży. Czy w Belgii jest tak samo? Czy można zbierać grzyby?
 
Jeśli chcielibyśmy iść na grzyby w Belgii to najpierw musimy zorientować się w którym regionie Belgii się znajdujemy. Każda część Belgii ma inne przepisy dotyczące zbierania grzybów. W niektórych miejscach przepisy są bardziej, a w niektórych mniej restrykcyjne.
 
Czy można zbierać grzyby w Walonii? W Walonii najpierw należy zorientować się czy jesteśmy w lesie prywatnym czy publicznym. Na zbieranie grzybów trzeba mieć pozwolenie i można ich zebrać jedynie 10 litrowe wiaderko. Każdy prawdziwy grzybiarz wie, że dla 10 litrów grzybów nie opłaca się nawet wstawać z łóżka. Idąc na grzyby w Walonii trzeba pamiętać O tym, że za schodzenie ze z góry wyznaczonych ścieżek leśnych grożą wysokie mandaty więc jeśli sąsiad wybrał się na grzyby przed nami i wszystko wyzbierał to nasze zbory nie będą udane. W Walonii wiele gatunków grzybów znajduje się pod ochroną i za ich zrywanie grożą mandaty, więc też musimy uważać.
 
Jeśli znajdujemy się we Flandrii i nie mamy swojego własnego lasu to jedynymi grzybami jakie możemy sobie zbierać są grzyby w łazience pod prysznicem. We Flandrii zbieranie grzybów możliwe jest tylko na prywatnym terenie posiadając zezwolenie właściciela terenu.

 
Warto przeczytać również: