Czy Wielka Brytania jest w Strefie Schengen? Sprawdzamy!

Czy Wielka Brytania jest w Strefie Schengen? Sprawdzamy!

Od czasu gdy pod koniec marca 2021 roku rządzący w Polsce pozmieniali zasady przyjazdu do kraju wiele osób zastanawia się czy poszczególne kraje Europy są w Strefie Schengen. Wiele osób zastanawia się czy Wielka Brytania w tym Anglia jest w Strefie Schengen. Czy Anglia jest w Strefie Schengen? Czy Walia jest w Strefie Schengen? Czy Wielka Brytania jest?

 

Wiele osób wie już dobrze, że UK nie jest w gronie krajów Unii Europejskiej ale członkostwo w Unii Europejskiej nie oznacza przecież tego, że państwo jest także w Strefie Schengen. Jak sprawa wygląda w przypadku Wielkiej Brytanii? Czy UK jest w Strefie Schengen?

 
Jeśli liczyliście na to, że Wielka Brytania – Anglia czy Skocja jest w Strefie Schengen to nie mamy dla Was zbyt dobrych wiadomości. Nawet gdy Wielka Brytania była jeszcze w Unii Europejskiej to nie znajdowała się w gronie krajów będących w tak zwanej Strefie Schengen.

 
Podsumowując: Czy Wielka Brytania jest w Schengen? Nie i nigdy nie należała do tak zwanych “krajów Schengen”. Na granicach Wielkiej Brytanii były i są kontrole graniczne.

 
Polecamy również: