Czy na Andrzejki się przebiera? Stroje na Andrzejki?

Listopad i grudzień obfitują w ważne i ciekawe dni. Wśród wielu ważnych są na przykład termin wypłaty dodatkowej emerytury ale nie tylko. Są wśród nich też Andrzejki. Wiele osób zastanawia się czy na Andrzejki trzeba się przebrać. Czy są stroje andrzejkowe? Jakie są najlepsze stroje andrzejkowe do przebrania się dla dzieci i dla dorosłych?

 
Czy na Andrzejki trzeba się przebrać? Nie! Andrzejki mylone są przez niektórych z amerykańskim świętem Halloween w które powszechną tradycją jest przebieranie się w różne straszne stroje. Polskie Andrzejki, noc wróżb, nie wymagają przebrania. Oczywiście nie oznacza to, że na Andrzejki nie można się przebrać!
 
Nie istnieje przepis zabraniający przebierania się na Andrzejki więc jeśli tylko mamy ochotę to możemy się przebrać na imprezę andrzejkową. W co się ubrać?
 
Tutaj istnieje pełna dowolność. Niektórzy mogą wybrać przebrania kojarzące się z wiedźmami lub zombie, jeszcze inni stroje z bajek, filmów lub popularnych w tym roku seriali, a jeszcze inni przebierają się za znanych bohaterów takich jak na przykład Mateusz Morawiecki lub Lech Wałęsa.
 
Podsumowanie: czy na Andrzejki trzeba się przebrać? Nie ma takiego obowiązku i zwyczaju ale jeśli wybieramy się na imprezę, której organizator podkreślił wymóg przebrania się to wtedy przebrać się warto!

 
Polecamy również: