Czy w Niemczech są papierosy smakowe? Czy są mentole?

Niemcy od wielu już lat są krajem do którego wielu Polaków wybiera się na zakupy. Wśród popularnych produktów są na przykład słodycze czy napoje. Nie każdy kupuje w Niemczech papierosy dlatego też nie każdy wie czy w Niemczech są papierosy mentolowe i papierosy smakowe. Czy można kupić papierosy smakowe i mentole w Niemczech?

W Polsce już od kilku lat nie ma papierosów smakowych i papierosów mentolowych na półkach sklepowych. Wynika to z regulacji, które wprowadziła Unia Europejska. Czy więc w Niemczech można kupić takie produkty?

Niemcy, podobnie jak i Polska, należą do Unii Europejskiej więc prawodawstwo w sprawie sprzedaży papierosów są podobne. W Niemczech, tak samo jak i w Polsce, papierosy smakowe i papierosy mentolowe zostały wycofane ze sprzedaży. W świetle unijnych uregulowań kraje członkowskie, w tym Niemcy, wprowadziły zakazy dotyczące sprzedaży papierosów mentolowych, aby ograniczyć ich dostępność na rynku.

Działania te mają na celu zmniejszenie atrakcyjności palenia tytoniu, zwłaszcza wśród młodzieży, oraz poprawę zdrowia publicznego poprzez ograniczenie spożycia wyrobów tytoniowych.

Podsumowując: czy w Niemczech są papierosy mentolowe? Czy można kupić papierosy smakowe? Niestety, tego typu produktów trzeba szukać poza krajami Unii Europejskiej.

 
Polecamy również: