Czy Włochy graniczą z Niemcami? Z kim graniczą Włochy?

Włochy są ciekawie położnym państwem mającym w swoich granicach jedne z największych wysp w Europie. Mimo posiadania wielu wysp Włochy graniczą z innymi państwami i mają granice lądowe. Wiele osób zastanawia się czy Włochy graniczą z Niemcami. Dzisiaj sprawdzimy z kim graniczą Włochy i z jakimi państwami. Z kim graniczą Włochy? Sprawdźmy to razem.

Włoskie granice lądowe nie mają zbyt wielu kilometrów. Państwo położone jest na Półwyspie Apenińskim, który otoczony jest przez morza. Włochy nie mają więc zbyt wielu sąsiadów. Łączna długość włoskich granic lądowych to 1836 kilometrów i 400 metrów. Włochy graniczą z czterema państwami Europy oraz posiadają w swoich granicach dwie eksklawy czyli państwa w całości otoczone przez włoskie terytorium.

Z kim graniczą Włochy? Włochy graniczą z Austrią. Słowenią, Szwajcarią oraz Francją, a także wspominanymi wyżej eksklawami czyli San Marino i Watykanem co czyni je jednym z niewielu krajów na świecie mających granicę z dwoma niezależnymi państwami-miastami.

Czy Włochy graniczą z Niemcami? Jak widać Włochy nie graniczą z Niemcami.

Poszukującym informacji o Włoszech polecamy też dowiedzieć się czy Włochy są większe i liczniejsze od Polski w tym tekście. Można się zdziwić.

 
Warto przeczytać również: