Ile kosztuje wstęp do Wenecji? Cena biletu w 2024 roku

Wenecja, uważana za jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, przygotowuje się do wprowadzenia biletowanego wstępu, mając na celu zarządzanie napływem turystów oraz utrzymanie unikalnego dziedzictwa miasta. Testy pilotażowe tej nowej polityki na której miasto przy okazji zarobi zostają wprowadzone w 2024 roku. Ile kosztuje wstęp do Wenecji? Jaki jest cennik wstępu do Wenecji? Kiedy trzeba kupić bilet na wstęp do Wenecji? Sprawdzamy co wiadomo o sprawie.

W 2024 roku władze Wenecji wprowadzają biletowany wstęp do jednego z najpopularniejszych miast świata. Opłata będzie obowiązywać w wybrane dni kwietnia, maja, czerwca, a także w wybrane dni w lipcu. Ile kosztuje bilet do Wenecji? Ile trzeba zapłacić za wstęp?

Cena za wstęp do Wenecji zostaje ustalona na poziomie 5 EUR. Wstęp będzie płatny na szczęście tylko w wybrane dni oraz w wybranych godzinach. Kiedy wstęp do Wenecji jest płatny?

W ramach testów wstęp do Wenecji w 2024 roku będzie płatny w dniach od 25 do 30 kwietnia, w dniach 1-5 11 i 12, 18 i 19 oraz 25 i 26 maja, a także w dniach 8 i 9, 15 i 16, 22 i 23 oraz 29 i 30 czerwca. W lipcu 2024 wstęp do Wenecji będzie płatny 6 i 7, 13 i 14 lipca. Opłaty za wejście do Wenecji będą pobierane od turystów wchodzących do miasta w godzinach od 8:30 do 16:00. Poza tymi godzinami wejście nadal będzie dostępne bezpłatnie.

Warto pamiętać, że za brak ważnego biletu w wymienionych być może będzie grozić będzie mandat, prawdopodobnie w wysokości 50 EUR. Dlatego też, turyści planujący wizytę w Wenecji w określonych terminach powinni zatroszczyć się o wcześniejsze zakupienie biletu online, aby uniknąć nieprzyjemności na wejściu.

Wprowadzenie opłaty za wstęp to krok w kierunku zrównoważonego rozwoju turystyki w Wenecji, mający na celu ochronę tego unikalnego miejsca na mapie świata. Oczywiście wiadomo też, że Wenecja po prostu na tym zarobi.

Podsumowanie: ile kosztuje wstęp do Wenecji? Jaki jest cennik w 2024 roku? W wybrane dni w 2024 roku wstęp do Wenecji będzie kosztować 5 EUR.

Polecamy również: