Bergamo gdzie tanio i dobrze zjeść? Bergamo tanie restauracje, tanie jedzenie TOP

Niewielu Polaków zarabia we wspólnej walucie europejskiej euro więc nie każdego stać na posiłek w restauracji w Bergamo. Wielu podróżnych wybierających się do Bergamo za pośrednictwem samolotów tanich linii lotniczych zastanawia się gdzie tanio zjeść w Bergamo. Jakie tanie restauracje w Bergamo wybrać na obiad by nie trzeba było zabierać ze sobą własnego prowiantu? Gdzie tanio zjeść w Bergamo 2023? Sprawdźmy tanie restauracje i tanie jedzenie i śniadanie Bergamo 2023.

 


Chińczyk Kung Food Lin

 
Jak ma być tanio to nie musi być po włosku ale wcale nie musi być źle! Chińczyk Kung Food Lin przy via Celedina 193 to jedna z najlepiej ocenianych restauracji w całym Bergamo i dodatkowo, a może przede wszystkim, jest tania! Za zupy płacimy tu 3 maksymalnie 4 EUR, chińskie makarony to koszt 3,50-4,80 EUR, orientalne dania z wieprzowiny w cenie od 4,40 do maksymalnie 7,30 EUR, a kurczak po chińsku od 4,50 do 6,80 EUR!

 


Osteria Della Dogana


 
Nutka klasycznej elegancji z okresu polskiej przemiany ustrojowej w Bergamo? A do tego ogromne porcje makaronu i gigantyczne krewetki? To wszystko znajdziemy w Osteria Della Dogana. To jedno z najtańszych miejsc, które można nazwać restauracją w Bergamo. Każdego dnia grany jest inny zestaw obiadowy! Za pełen dwudaniowy zestaw obiadowy z napojem płacimy tu 12 EUR, a z deserem 15 EUR, a jak chcemy oszczędzić możemy brać połowę za 10 EUR!

 


Il Fornaio

 
Jeśli chcemy zjeść naprawdę tanio to nie dla nas ristorante, nie dla nas trattoria czy enoteca ale za to możemy zjeść pitcę na kawałki (wł. pizza a taglio) sprzedawaną w oddziale sieciówki Il Fornaio przy via Bartolomeo Colleoni pod numerem 3 w samym centrum Bergamo. Złośliwi twierdzą, że wśród klientów więcej jest Polaków niż Włochów ale to nieprawda. Jest ich tyle samo!
 


La Focacceria

 
Przy via G. Tiraboschi pod numerem 71 znajduje się mały kameralny lokalik serwujący pitcę na kawałki (wł. pizza a taglio). Zaletą La Focacceria jest lokalizacja nieco dalej od turystycznych szlaków Bergamo i ceny – niższe niż w samym turystycznym centrum.
 


Trattoria d’Ambrosio/Da Giuliana

 
Restauracja Da Giuliana (Trattoria d’Ambrosio) przy via Broseta w Bergamo to jedna z najpopularniejszych tanich restauracji w całym mieście mogąca pochwalić się prawie czterema tysiącami ocen w usłudze Google. Za zestaw lunchowy (wł. pranzo) płacimy tu 10 EUR za jedno danie i 12 EUR za dwa dania! Za zestaw kolacyjny (wł. cena) płacimy tu 22, 25 lub 28 EUR w zależności od liczby dań czyli tyle ile za jedno danie w dobrej klasy restauracji. Dania możemy wybierać z bardzo szerokiej karty. To jedna z lepszych restauracji w Bergamo jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.
 


Ristorante Samurai di Bergamo

 
Jeszcze jeden akcent orientalnej kuchni chińsko-japońskiej i japońsko-chińskiej. W menu znajdziemy m.in. orientalne włoskie spaghetti, uramaki, hosso maki, a także sashimi, wino białe, wino czerwone oraz sake! Pasty po 6-8 EUR. Sushi od 10 EUR za 8 kawałków. Duże sake za 5 EUR, a małe za 3.
 


Kebab Universal

 
Przy via Bartolomeo Bono w Bergamo znajduje się najlepiej oceniany kebab w całym mieście. Zjemy tu nie tylko klasyczne dania takie jak kebab na talerzu czy kebab w bułce ale również włoskie specjały takie jak pizza z kebabem (10 EUR), pizza marinara (5 EUR), calzoni (8 EUR) a także turecka pizza lahmacun również z kebabem. Najtańszy kebab za 6 EUR, hot dog za 3,50 EUR.

 


Ristorante Pasta & Basta

 
Ristorante Pasta & Basta to jedno z miejsc, które kochają turyści z Polski. Jest ich tu tak dużo, że menu restauracji dostępne jest w języku polskim. Nie jest może tanio ale za to porcje są duże. Dania główne to koszt od 14 EUR za eskalopki z borowikami po 18 EUR za stek z tuńczyka, makarony od 9 EUR za pennette po np. 12 EUR za spaghetti alla carbonara.

 


Polentone

 
Polentone to mały bar serwujący niezbyt apetycznie prezentujące się danie – polenta taragna. Charakterystyczna potrawa z północnych Włoch to mieszanka mąki kukurydzianej zmieszanej z gryczaną z dodatkiem masła i sera. Koszt to około 6 EUR za porcje. Lokal sprzedaje też panini i taglieri za około 5-7 EUR. Lokal znajduje się przy Piazza Mercato delle Scarpe koło charakterystycznych arkad i stacji kolejki.

 


Pizzeria Alta da Luca

 
Pizzeria w czarno-czerwonych barwach kojarzących się z patriotycznymi formacjami Ukraińskimi znajduje się kawałek od centrum przy via Daniele Pesenti w miejscowości Alzano Lombardo ale można tu tanio podjechać kolejką linii T1. Warto! Pitca włoska, nie neapolitańska, klasyczna już od 4,50 EUR, udziwniona od 5,50 EUR, a burgery od 6 EUR.

 
Polecamy również: