Ile kalorii mają pączki? Ile kalorii ma pączek? Czy są zdrowe?

Ile kalorii mają pączki? Ile kalorii ma pączek? Czy są zdrowe?

Pączki, zwłaszcza w okresie w którym nadchodzi Tłusty Czwartek, to popularna w Polsce przekąska. Niestety, drożdżowa przekąska będąca specjalnością naszej kuchni nie należy do najzdrowszych. Wiele osób zastanawia się ile kalorii ma pączek. Jaki jest skład pączka? Ile kalorii mają pączki z lukrem i z cukrem pudrem?

 

Pączki nie należą do najzdrowszych przekąsek na świecie. Drożdżowe ciasto pszenne smaży się w głębokim tłuszczu, fryturze, smalcu lub oleju, a usmażonego pączka często polewa się lukrem lub obsypuje cukrem.
 
Wiele osób zastanawia się ile kalorii mają pączki. Ile kalorii ma pączek? Kaloryczność pojedynczego pączka zależy od wielu czynników takich jak to czym jest oblany, to ile waży, czym jest nadziany, aż w końcu również od tego ile tłuszczu pochłonęło ciasto w czasie smażenia.
 
Szacuje się, że w 100 gramach pączków jest od 250 do nawet 450 kalorii. Typowy pączek waży od 60 do 85 gramów.
 
Oczywiście bardziej kaloryczne są pączki oblane czekoladą i lukrem i obficie nadziane na przykład likierem, budyniem czy czekoladą.
 
Jakie są wartości odżywcze 100 gramów pączków? W 100 gramach pączków znajdziemy około 4-5 gramów białka, 50-65 gramów węglowodanów i około 20-30 gramów tłuszczu.
 
Wiele osób zastanawia się czy pączki są zdrowe. Generalnie – nie są. Pączki dostarczają dużo cukru, są ciężko strawne i pełne tłuszczy trans.
 

Podsumowanie: ile kalorii mają pączki? W 100 gramach pączków znajduje się nawet do 450 kalorii więc zjedzenie kilku pączków w czasie Tłustego Czwartku to naprawdę spora bomba kaloryczna.

 
Polecamy również: