Czy w niedziele jest płatny parking w Krakowie? Czy w święta?

Czy w niedziele jest płatny parking w Krakowie? Czy w święta?

Opłaty za parkowanie w Krakowie nie należą do niskich, można wręcz powiedzieć, że należą do wysokich. Wyjście do kawiarni w centrum Krakowa może okazać się tańsze niż parkowanie samochodu przez czas który spędziliśmy przy kawie. Jest jednak na to rada. Niektórzy do centrum Krakowa wybierają się tylko w weekend. Czy w weekend parkowanie w Krakowie jest płatne? Czy w niedziele jest płatny parking w Krakowie? Czy w święta jest płatne?

 

Od wielu lat sukcesywnie rozszerzany jest obszar w którym nie można normalnie parkować w Krakowie. Godziny funkcjonowania strefy płatnego parkowania w Krakowie również są systematycznie rozszerzane. Kiedy obowiązuje płatne parkowanie w Krakowie? W chwili gdy publikujemy ten tekst płatne parkowanie obowiązuje od 10:00 do 20:00 w dni od poniedziałku aż do soboty. Co to oznacza?
 
Jeśli zastanawialiście się czy w weekend parkowanie w Krakowie jest płatne to macie już odpowiedź. Rządzący w Krakowie uznali, że parkowanie w soboty też będzie płatne ale niedziele wciąż jeszcze się bronią.
 
Krakowscy politycy i najróżniejsze środowiska już raz przebąkiwały o pomysłach wprowadzenia płatnego parkowania również w niedziele ale na szczęście niedziele wciąż są bezpłatne i w niedziele można normalnie parkować w Krakowie.
 
Oczywiście pewnie kiedyś i ten stan rzeczy ulegnie zmianie ale przynajmniej w tej chwili parkowanie w niedziele nie jest jeszcze płatne. Podobnie w święta. Czy w święta jest płatne? Też jeszcze nie.

 

Polecamy również: