Czy sklepy są otwarte 1 stycznia 2022? Czy sklepy czynne 1 stycznia?

Okres świąteczno-noworoczny obfituje w wiele wyjątkowych dni. Bez wątpienia jednym z takich dni jest 1 stycznia 2022 roku. Wiele osób po udanej zabawie sylwestrowej zastanawia się czy 1 stycznia da się zrobić zakupy. Czy 1 stycznia 2022 sklepy są otwarte? Które sklepy są otwarte 1 stycznia 2022 roku?

 

1 stycznia 2022 roku mimo że wypada w sobotę to jest dniem świątecznym. 1 stycznia świętujemy Nowy Rok więc większość sklepów 1 stycznia jest nieczynna. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie sklepy są zamknięte. Które sklepy są otwarte 1 stycznia?
 
1 stycznia możemy spodziewać się otwartych niewielkich sklepów w których za ladą staje właściciel. Mowa przede wszystkim o niewielkich osiedlowych sklepach, najczęściej monopolowych. Otwarte są również sklepy znajdujące się na stacjach benzynowych.
 
Otwartych sklepów w Nowy Rok 1 stycznia 2022 można szukać też w centrach turystycznych miejscowości. Warto jednak pamiętać, że duże supermarkety, sklepy budowlane, z ubraniami czy z elektroniką są zamknięte 1 stycznia.

 
Polecamy również: