Ile kosztuje parking w Zakopanem? Parking Zakopane cennik

Zakopane jest jednym z najpopularniejszych miast turystycznych w Polsce. Niezależnie czy trwa lato czy zima to do Zakopanego ściągają tysiące turystów. Wiele osób wybiera się na wypoczynek w górach swoim własnym samochodem i zastanawia ile kosztuje parking w Zakopanem. Ile trzeba zapłacić za parking w Zakopanem? Jaki jest cennik?

 

Zakopane, jak wiele turystycznych miast, postanowiło zarabiać na parkingach. Wiele parkingów w Zakopanem to parkingi płatne. Wzorem dużych miast obowiązuje tu strefa parkowania. Miasto podzielono na podstrefę A i B z płatnym parkowaniem dla wszystkich samochodów. Ile trzeba zapłacić za parkowanie? Ile kosztuje parking w Zakopanem? To zależy czy jesteśmy mieszkańcami posiadającymi Zakopiańską Kartę Mieszkańca czy nie.

 
Dla mieszkańców Zakopanego cena parkingu to 3 zł za 30 minut, 3 zł za pierwszą godzinę, 3,50 zł za kolejną, 4,5 zł za trzecią i 3 zł za każdą następną ale dla przyjezdnych stawki są wyższe. Ile wynoszą?

Parking na 30 minut to koszt 2 zł, 5 zł za pierwszą godzinę, 6 zł za drugą oraz 7,20 za trzecią, a każda kolejna godzina postoju to koszt 5 zł.

 
Kiedy parkowanie w Zakopanem jest płatne? Strefa płatnego parkowania obowiązuje od poniedziałku do piątku od 8:00 aż do 21:00. Spis ulic na których obowiązuje płatne parkowanie znajduje się na oficjalnej stronie miasta. Płatności dokonuje się w parkomatach! Poza strefą parkingi są bezpłatne.

 
Na parkowanie w Zakopanem warto uważać i unikać nieuczciwych parkingów oraz fałszywych kontrolerów wyłudzających pieniądze od podróżnych! Uważajcie też na drogie prywatne parkingi oraz “naganiaczy” nakłaniających do wjazdu na droższe parkingi podczas gdy obok znajdują się normalnie dostępne i tańsze miejsca parkingowe na ulicy.

Ceny z cenników pochodzą z cennika dostępnego w 2023 roku. Zawsze aktualne cenniki parkowania w Zakopanem są na oficjalnej stronie miasta.

Polecamy również: