Kiedy Kazimierz został włączony do Krakowa? Data

Kazimierz, będący obecnie częścią Krakowa i znaną atrakcją turystyczną, kiedyś był osobnym miastem, które nie było włączone do Krakowa. Wiele osób zastanawia się kiedy włączono Kazimierz do Krakowa. Od kiedy Kazimierz jest w Krakowie? Jaka jest data włączenia Kazimierza do Krakowa? Sprawdźmy to!

Od swojego założenia w 1335 roku, Kazimierz funkcjonował jako odrębne miasto położone pod Krakowem. Miasto było całkowicie osobną jednostką oddzieloną dodatkowo od Krakowa odnogą Wisły, której już nie ma. Kiedy podjęto decyzję o włączeniu Kazimierza do Krakowa? Kiedy Kazimierz w Krakowie przestał być odrębnym miastem?

Decyzja o włączeniu Kazimierza do Krakowa została podjęta w 1792 roku w trakcie trwania Sejmu Czteroletniego. Ostateczne przyłączenie Kazimierza do Krakowa odbyło się kilka lat później.

Okupacyjne władze austriackie dokonały faktycznego połączenia Kazimierza z Krakowem w roku 1800. Dziś Kazimierz jest jednym z najważniejszych punktów na mapie Krakowa, przyciągając turystów z całego świata swoją unikalną atmosferą, zabytkami i kulturalnym dziedzictwem. Tutaj dowiecie się co zobaczyć na Kazimierzu w Krakowie.

Podsumowanie: Kazimierz, będący pierwotnie oddzielnym miastem, został włączony do Krakowa w wyniku decyzji podjętych podczas Sejmu Czteroletniego w 1792 roku. W roku 1800, dzielnica Kazimierz została oficjalnie połączona z Krakowem przez okupacyjne władze austriackie.

Polecamy również: