Dubaj – Afryka czy Azja? Jaki kontynent?

Dubaj – Afryka czy Azja? Jaki kontynent?

Dubaj to jedno z najbardziej znanych miast na świecie, słynące z luksusowych hoteli, wysokich wieżowców i bogactwa. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: “Czy Dubaj leży w Afryce czy Azji?“. Na jakim kontynencie leży Dubaj? Jakie jest jego położenie geograficzne? Czy Dubaj to Afryka czy Azja? Sprawdźmy to!

 

Dubaj jest jednym z siedmiu emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), a te z kolei leżą na Półwyspie Arabskim. Na jakim kontynencie leży Dubaj? Dubaj leży w Azji, a dokładniej w Azji Południowo-Zachodniej, a nie w Afryce.
 

Wiele osób może się mylić co do położenia Dubaju ze względu na jego geograficzne położenie i sąsiedztwo z Afryką. Miasto leży na wybrzeżu Morza Arabskiego, a do Afryki dzieli je jedynie Cieśnina Ormuz. Warto pamiętać, że zarówno geograficznie jak i politycznie Dubaj należy do Azji.
 
Dubaj to dynamicznie rozwijające się miasto, które ma wiele do zaoferowania dla turystów i inwestorów. Luksusowe hotele, wysokie wieżowce, bogactwo kultury i historii to tylko niektóre z jego atrakcji.
 
Podsumowanie: czy Dubaj to Azja czy Afryka? Choć Dubaj leży w sąsiedztwie Afryki, to jednak geograficznie i politycznie należy do Azji.

 
Polecamy również: