Jarmark Bożonarodzeniowy Gent 2022. Daty. Kiedy jest?

Wśród wielu ciekawych jarmarków świątecznych w Holandii jarmark w Gent jest jednym z wyróżniających się. W okresie przedświątecznym cała miejscowość zamienia się bajkową świąteczną krainę. Wiele osób zastanawia się kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Gent. Czy znane są już daty jarmarku? Co robić w Gent w zimie? Sprawdźmy to!

 

Fot. Bas Bogaerts; ©Stad Gent-Dienst Toerisme

 

Najważniejszym przedświątecznym wydarzeniem w Gent jest oczywiście jarmark bożonarodzeniowy. Kiedy będzie Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Gent? Organizatorzy imprezy zapowiedzieli już, że tegoroczny jarmark potrwa od 8 do 31 grudnia 2022 roku.
 
Jarmark odbędzie się tradycyjnie w centrum miasta na przestrzeni od głównego placu Sint-Baafsplein przez Botermarkt, Klein Turkije do Korenmarkt rozstawionych będzie ponad 150 kramów z prezentami, dekoracjami czy świąteczną gastronomią.
 
Wstęp na jarmark bożonarodzeniowy organizowany na ulicach malowniczego centrum Gent jest darmowy!
 
Jarmark świąteczny w Gent nie jest jednyą atrakcją. Od 28 listopada 2022 do 9 stycznia 2023 roku miasto organizuje wyjątkowe świąteczne dekoracje świetlne na ulicach, a w dniach od 10 grudnia 2022 do 8 stycznia 2023 na zamku Gravensteen w Gent również przygotowano świąteczne niespodzianki i dekoracje. W mieście powstają też specjalne zimowe bary – na zamku Gravensteen w dniach od 10 grudnia 2022 do 8 stycznia na zamku, a od 8 grudnia do 31 grudnia w centrum miasta działać będzie bar Chez Babete.
 
Oczywiście przed wyjazdem na Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Gent warto odwiedzić oficjalną stronę internetową wydarzenia i śledzić doniesienia holenderskich mediów by upewnić się, że w programie jarmarku nie zaszły żadne zmiany.

 
Polecamy również: