Czy w Dzień Dziecka idzie się do szkoły? Czy wolne 1 czerwca?

Dzień dziecka to w Polsce jeden z wyjątkowych dni w roku miły każdemu dziecku. Czy jednak wypadający w Polsce 1 czerwca Dzień Dziecka to aż tak wielkie święto, by dzieci nie musiały iść do szkoły? Wiele dzieci zastanawia się czy 1 czerwca trzeba iść do szkoły. Czy w dzień dziecka jest wolne od szkoły? Sprawdźmy to!

 
W różnych krajach dzieci mają swoje święto w różnym terminie ale w Polsce dzień dziecka wypada w czasie roku szkolnego. Wiele dzieci zastanawia się czy z okazji Dnia Dziecka jest też wolne od szkoły. Czy jest?
 
Niestety nie. Dzień dziecka wypadający 1 czerwca nie jest dniem wolnym od zajęć szkolnym. Są jednak dwie sytuacje w których 1 czerwca nie trzeba iść do szkoły. Jakie to sytuacje?
 
Dzień Dziecka to wolne od szkoły jeśli 1 czerwca wypada akurat w sobotę albo w niedzielę. W każdym innym przypadku do szkoły w Dzień Dziecka trzeba iść. Ewentualną możliwością na wolne w Dzień dziecka jest osobista decyzja dyrektora palcówki edukacyjnej pozwalająca na wprowadzenie dnia wolnego. Ogólnopolskiego dnia wolnego z Okazji Dnia dziecka nie ma.

 
Polecamy również: