Czy na Malcie można pić wodę z kranu? Czy bezpieczna do picia?

Czy na Malcie można pić wodę z kranu? Czy bezpieczna do picia?

W czasach w których wszystko drożeje wiele ludzi nie chce kupować wody w butelkach i szuka oszczędności w postaci picia wody z kranu. To nie tylko tanie ale i dobre dla natury. Wielu turystów jadących na Maltę zastanawia się czy na Malcie można pić wodę z kranu. Czy woda z kranu na Malcie jest bezpieczna?

 
Jeśli planujecie urlop na Malcie i w czasie wakacji chcecie pić wodę z kranu to picie wody z kranu na Malcie będzie bezpieczne. Lokalne władze przekonują, że woda jest w pełni bezpieczna. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach związanych z wodą z kranu na Malcie.
 
Malta to niewielki archipelag wysp na których deszcze nie są zbyt częstym zjawiskiem. Nie ma tu rzek i jezior więc źródłem wody jest odsolona woda morska. Proces odsalania wody morskiej sprawia, że woda na Malcie nie smakuje tak samo jak chociażby w Polsce czy w Chorwacji.
 
Woda z kranu na Malcie dla większości osób smakuje po prostu obrzydliwie. Wielu nawet zagorzałych przeciwników wody z butelek szklanych i plastikowych decyduje się na porzucenie swojej walki o ekologię i zakup wody w sklepie.
 
Podsumowanie: czy woda na Malcie jest bezpieczna? Tak, woda z kranu na Malcie jest bezpieczna dla ludzi, jednak ze względu na specyficzny smak nie każdemu smakuje.

 
Polecamy również: