Czy na Malediwach są węże? Czy są groźne dla turystów?

Czy na Malediwach są węże? Czy są groźne dla turystów?

Malediwy to wakacyjny raj będący spełnieniem turystycznych marzeń dla wielu osób. Część z turystów planujących wyjazd na Malediwy zastanawia się czy na Malediwach są węże. Czy na Malediwach żyją jadowite węże groźne dla zdrowia i życia Polaków? Czy węże na Malediwach atakują ludzi?

 

Flora i fauna Malediwów to coś co, poza krystaliczną wodą, przyciąga wielu turystów. Jadąc na Malediwy zdajemy sobie sprawę z tego, że żyją tu zupełnie inne gatunki stworzeń niż w Europie ale czy żyją tu jakieś jadowite i niebezpieczne węże?
 
Odpowiedź na pytanie: czy na Malediwach są węże jest oczywiście twierdząca. Na Malediwach żyją węże ale czy są to węże jadowite i niebezpieczne? Nie, na Malediwach nie ma jadowitych węży niebezpiecznych dla życia człowieka.
 
Na Malediwach możemy trafić na węże z gatunku lycodon aulicus, ale nie są to węże niebezpieczne i jadowite. Na Malediwach występują też niewielkie węże indotyphlops braminus, które również nie są zagrożeniem dla człowieka.
 
Podsumowanie: czy na Malediwach są węże? Tak jak w wielu innych zakątkach świata – węże się znajdą, ale nie ma na Malediwach węży niebezpiecznych dla życia człowieka.

 
Polecamy również: