Ile zarabia Polak w Holandii? Zarobki Polaków?

W związku z systematycznie pogarszającą się sytuacją w Polsce wiele osób rozważa emigrację do innych krajów. Wśród krajów obieranych jako cel emigracji zarobkowej częstym wyborem jest Holandia. Przed wyjazdem do Holandii wiele osób zastanawia się ile zarabiają Polacy w Holandii. Ile można zarobić w Holandii? Jaka jest dobra pensja i średnia pensja w Holandii? Sprawdźmy to!

 

Według danych z 2018 roku Polacy pracujący w Holandii zarabiali aż o jedną trzecią mniej od rodowitych Holendrów. Uznano wówczas również, że aż 17% pracujących w Holandii Polaków żyje poniżej granicy ubóstwa.
 
Według ankiety z 2019 roku cytowanej wówczas przez portal internetowy Trouw co piąty Polak zarabiał poniżej 10 EUR za godzinę, a 60% pracujących w Holandii Polaków zarabiało w granicach od 10 do 15 EUR za godzinę. To jednak dane mające już kilka lat. Ile zarabia się w Holandii obecnie?

 
Minimalne miesięczne wynagrodzenie za pracę na pełen etat w Holandii dla osób mających powyżej 21 lat to w 2022 roku 1725 EUR miesięcznie brutto.
 
By oszacować ile się zarabia w Holandii warto też wziąć pod uwagę jaka była średnia płaca w Holandii w 2021 roku. W 2021 roku średnia wyniosła 2816 EUR miesięcznie. Dobrze wykształceni pracownicy mogący liczyć na zatrudnienie w poważnych branżach mogą liczyć nawet na zarobki zdecydowanie powyżej średniej holenderskiej pensji.

 
Polecamy również: