Które sklepy otwarte 6 stycznia 2022 w Trzech Króli? Czy zamknięte?

Które sklepy otwarte 6 stycznia 2022 w Trzech Króli? Czy zamknięte?

Święto Trzech Króli znane gorliwym katolikom jako święto Objawienia Pańskiego jest dniem ustawowo wolnym od pracy od dosyć niedawna. Z tego też powodu wiele osób nie wie jeszcze czy sklepy są otwarte w Trzech Króli czy nie. Dla wszystkich, którzy nie wiedzą jak wygląda sytuacja ze sklepami w Trzech Króli przychodzimy dziś z pomocą. Które sklepy są otwarte w Trzech Króli 6 stycznia 2022 roku?

 

Święto Trzech Króli wypadające co roku 6 stycznia w tym roku przypada na czwartek. Zwykle czwartek nie jest dniem z zakazem handlu ale w tym roku ze względu na to, że wypada dzień wolny od pracy w czwartek sklepy są zamknięte. Oczywiście nie wszystkie sklepy będą zamknięte w Trzech Króli.
 
Które sklepy są czynne w święto Trzech Króli? Tradycyjnie, podobnie jak w czasie niedziel niehandlowych, zakupy w Trzech Króli uda nam się zrobić w pewnej dość ograniczonej liczbie sklepów. W Trzech Króli będą czynne sklepy na stacjach benzynowych, sklepy z pamiątkami w turystycznych miejscowościach, a także sklepy sieci Żabka i małe lokalne sklepy spożywcze w których za ladą staje właściciel.
 
W Trzech Króli otwarte będą też osiedlowe sklepy monopolowe. Niestety w galerii handlowej albo w supermarkecie zakupów nie uda się zrobić. Zamknięte w Trzech Króli pozostaną wszystkie duże sklepy spożywcze takie jak chociażby Biedronka czy Lidl. Zakupów nie zrobimy też w wolnostojących sklepach z elektroniką, obuwiem czy ubraniami.
 
Podsumowując: które sklepy są czynne w Trzech Króli? Głównie te w których właściciel lub franczyzobiorca stoi za ladą oraz sklepy na stacjach benzynowych.

 
Polecamy również: