Czy w marcu jest ciepło? Czy będzie ciepło 2021

Czy w marcu jest ciepło? Czy będzie ciepło 2021

Zima 2021 roku była jedną z bardziej dotkliwych zim ostatnich lat. Wiele osób zastanawia się więc czy w marcu jest ciepło. Czy marzec będzie ciepły? Czy wciąż marzec to zima? Sprawdźmy czy marzec to zima i jaka będzie pogoda w marcu 2021 roku.

 

Marzec jest miesiącem w którym żegnamy zimę i nadchodzi wreszcie długo wyczekiwana wiosna. Kiedy przyjdzie wiosna wiedzą już wnikliwi czytelnicy Kawiarniany.pl. Czy w marcu będzie ciepło? Oczywiście ciężko stwierdzić to z najwyższą pewnością ale możemy przyjrzeć się temu jaka jest pogoda w marcu.
 
Według wykresów temperatury w marcu w Polsce w 2020 roku zdarzały się temperatury dochodzące do 20 stopni Celsjusza na plusie, ale zdarzają się też dni w które jest zimno. Najchłodniej w Polsce w marcu była w Tatrach czy na Śnieżce gdzie temperatura może spaść prawie do poziomu 15 stopni na minusie.
 
Średnia temperatura w 2020 roku w Polsce w większości krain geograficznych wahała się w okolicach 4 stopni na plusie. Czy w 2021 roku pogoda będzie taka sama? Czy w marcu będzie ciepło? Tego oczywiście nie wiadomo ale można spodziewać się, że pogoda zwłaszcza w drugiej części miesiąca będzie już zdecydowanie lepsza. Czy marzec to zima? Jeśli popatrzymy na pierwszą połowę miesiąca to tak, marzec to jeszcze zima ale w drugiej połowie nadchodzi wreszcie długo oczekiwana wiosna.

 
Polecamy również: