Ile zarabiają w Maroko? Maroko średnie zarobki i minimalna

Maroko kojarzy się nam zwykle ze skąpanymi w słońcu wakacjami. Niewiele osób wie jak życie w Maroku wygląda w praktyce. Wiele osób zastanawia się ile zarabiają w Maroku. Jaka jest płaca minimalna? Jakie są zarobki w Maroku w 2022 roku? Sprawdźmy płace oraz minimalne wynagrodzenie dla pracowników w Maroku.

 

Na początek warto sprawdzić jak wygląda płaca minimalna w Maroko. W drugiej połowie 2022 roku władze Maroko podniosły płacę minimalną w sektorze publicznym do poziomu 3500 dirham marokański co w przeliczeniu na złotówki równa się kwocie 1483 złotych.
 
W innych sektorach gospodarki w Maroko płaca minimalna może być inna ale władze dążą do ujednolicenia stawki płacy minimalnej we wszystkich gałęziach gospodarki czyli na przykład w rolnictwie, przemyśle czy handlu. Jak wygląda kwestia średnich zarobków w Maroko?
 
Z początkiem 2022 roku średnia pensja w Maroko wynosiła 106 856 dirhamów marokański rocznie (ponad 8904 MAD miesięcznie) czyli w przeliczeniu na złotówki około 45 288 złotych. Jak na warunki krajów położonych w Afryce są to całkiem przyzwoite zarobki.
 
Na 2023 rok zapowiedziane są dalsze podwyżki płacy minimalnej w Maroku.

 
Polecamy również: