Czy w Trzech Króli 2024 sklepy są otwarte? Co jest otwarte?

Początek stycznia każdego roku obfituje w wyjątkowe dni. Jednym z tych dni jest oczywiście popularne święto Trzech Króli wypadające w 2024 roku w sobotę 6 stycznia. Wiele osób zastanawia się czy 6 stycznia 2024 roku sklepy są otwarte. Czy w Trzech Króli sklepy są otwarte? Co jest otwarte? Sprawdźmy to!

 
Przez dziesiątki lat Objawienie Pańskie czyli popularne święto Trzech Króli wypadające w kościele katolickim w dniu 6 stycznia nie było dniem ustawowo wolnym od pracy w Polsce. Od stycznia 2011 roku jest jednak już dniem ustawowo wolnym od pracy ponownie. Co to oznacza?

 
Czy 6 stycznia 2024 sklepy są otwarte? Niestety nie. Ze względu na to, że sobota jest dniem ustawowo wolnym od pracy zamknięte są galerie handlowe, butiki, supermarkety czy popularne dyskonty. Nie znaczy to na szczęście, że w Trzech Króli wszystkie sklepy w Polsce są zamknięte.

 
Co jest otwarte w sobotę 6 stycznia 2024? W Trzech Króli możemy spodziewać się, że będą otwarte te sklepy, które zwykle są otwarte w niedziele z zakazem handlu. Na przykład osiedlowe sklepy monopolowe czy sklepy na stacjach benzynowych, a także sklepiki w centrach dużych miast czy turystycznych miejscowościach.

 
Podsumowanie: czy 6 stycznia 2024 sklepy są otwarte? Większość sklepów jest niestety tego dnia zamknięta. Na szczęście w Trzech Króli 2024 restauracje mogą być otwarte.

 
Polecamy również: