Czy 1 listopada 2023 sklepy są otwarte? Które sklepy otwarte?

Początek listopada każdego roku to w Polsce wyjątkowy czas w którym wiele osób obchodzi obrzędy związane ze uroczystościami Wszystkich Świętych. Nie każdy Polak jednak decyduje się na odwiedzanie zatłoczonych cmentarzy. Wiele osób zastanawia się czy 1 listopada 2023 roku sklepy są otwarte. Czy sklepy są zamknięte i nieczynne czy są otwarte? Jakie sklepy są otwarte 1 listopada 2023 roku? Co jest otwarte?

1 listopada 2023 roku, wypadający w środę, to w Polsce dzień tradycyjnie będący dniem ustawowo wolnym od pracy. Jeśli zastanawialiście się czy 1 listopada 2023 sklepy są otwarte to warto przypomnieć, że w dni ustawowo wolne od pracy zwykle sklepy są zamknięte.

Wiele osób zdążyło się przyzwyczaić, że restrykcyjne przepisy w myśl których sklepy są zamknięte w niedziele udało się obejść różnym sieciom handlowym. Czy 1 listopada 2023 roku sklepy, które zwykle czynne są w niedziele niehandlowe również będą otwarte? Raczej nie.

Większość sklepów 1 listopada 2023 roku jest nieczynnych mimo, że jest to poniedziałek. Nieczynne będą galerie handlowe czy duże wielkopowierzchniowe markety. Jakie sklepy będą czynne? Można spodziewać się otwartych osiedlowych sklepików, popularnych sklepów sieci z zielonym płazem w logo, a także sklepów na stacjach benzynowych.

Podsumowując: 1 listopada 2023 roku większość sklepów będzie zamkniętych ze względu na to, że to dzień ustawowo wolny od pracy. Warto jednak podkreślić, że jeśli chcemy to uda się znaleźć otwarte sklepy, w tym niektóre sklepy osiedlowe czy monopolowe.

Polecamy również: