Ile kosztują rogale marcińskie? Ile w Poznaniu? Cena 2023

Sezon na rogale świętomarcińskie to w Polsce wyjątkowy okres. Popularny smakołyk z Poznania w listopadzie pojawia się w sklepach w całej Polsce. Wiele osób zastanawia się ile kosztują rogale marcińskie. Jaka jest cena rogali świętomarcińskich w Poznaniu? Ile kosztują w sklepie, a ile w cukierni? Sprawdźmy ile w tym roku kosztują rogale marcińskie 2023.

Ceny rogali świętomarcińskich w 2023 roku zależą przede wszystkim od tego w jakim sklepie mamy zamiar je nabyć. W dyskontach produkowane masowo wyroby będą tańsze, a w cukierniach wyroby rzemieślnicze będą droższe.

W najtańszych sklepach dyskontowych w 2023 roku można znaleźć rogale świętomarcińskie w naprawdę przystępnych cenach. W 2023 roku cena rogali w najniższym segmencie cenowym utrzymuje się na poziomie około 7,50 PLN za pojedynczego rogala o masie około 200 gramów.

Oznacza to, że koszt rogala świętomarcińskiego waha się w granicach 37,50-40 PLN za kilogram.

Ceny rogali świętomarcińskich, które produkowane są z najlepszych składników i są wypiekane z dbałością o smak i jakość w rzemieślniczych piekarniach i cukierniach nie są aż tak atrakcyjne. Tutaj rogale dostępne są w nieco wyższych cenach. W 2023 roku można spodziewać się cen oscylujących w granicach od około 50 do nawet 80 złotych za kilogram rogali świętomarcińskich. Pojedynczy rogal marciński z cukierni lub piekarni kosztować będzie w granicach 15 złotych.

Podsumowanie: ile kosztują rogale świętomarcińskie w Polsce i w Poznaniu w 2023 roku? Ceny rogali świętomarcińskich w 2023 roku zależą od kilku czynników, takich jak jakość składników i miejsce zakupu. W najtańszych sklepach dyskontowych ceny pozostają na poziomie poniżej 10 złotych za rogalika.

Dla tych, którzy poszukują rogali o wyjątkowym smaku i jakości, lepsze piekarnie oferują swoje wyroby w nieco wyższych cenach. Niezależnie od wyboru, rogale świętomarcińskie pozostają symbolem i smakiem Świętego Marcina, który warto podzielić się z rodziną i przyjaciółmi w tym wyjątkowym okresie.

Warto przeczytać również: