Kiedy rozebrać choinkę? Kiedy rozbiera się choinkę? Kiedy rozbieramy 2024

Choinka jest jednym z największych symboli kojarzących się ze Świętami Bożego Narodzenia. O ile nie ma dokładnych wytycznych dotyczących tego kiedy ubierać choinkę to są już takie niepisane zasady dotyczące daty rozbierania choinki. Kiedy rozebrać choinkę? Kiedy należy rozebrać choinkę w domu? Do kiedy można mieć choinkę? Oto daty rozbierania choinki w 2024 roku.

Wielu czytelników zastanawia się kiedy rozebrać choinkę 2024 po świętach. Sprawdźmy więc do kiedy należy rozebrać choinkę i kiedy powinno się rozebrać choinkę.

Jeśli chodzi o jakieś konkretne przepisy kościoła dotyczące daty rozebrania choinki to takich przepisów nie ma ale przyjęło się, że jest kilka takich dat bardziej pasujących do dnia rozebrania choinki.

Kiedy rozebrać choinkę? Niektórzy decydują się na rozebranie choinki na święto Objawienia Pańskiego czyli popularne potoczne święto Trzech Króli wypadające 6 stycznia.

Drugą zwyczajową datą rozebrania choinki jest Niedziela Chrztu Pańskiego czyli niedziela wypadająca po święcie Objawienia Pańskiego. To właśnie tradycyjnie tego dnia rozbierana jest choinka w Watykanie.

Inni trzymają choinkę nieco dłużej i przyjmują, że graniczną datą trzymania choinki w domu jest 2 lutego czyli Święto Ofiarowania Pańskiego wypadające dokładnie 40 dni po Bożym Narodzeniu.

Innym dniem przypadającym na datę rozebrania choinki jest po prostu dzień w którym na podłogę naszego domu spada zbyt wiele igieł z wyschniętego już drzewka. Jeśli macie naturalną choinkę to jej okres “przydatności” kiedyś się przecież kończy.

Polecamy również: