Kiedy sezon grzewczy 2023 w Poznaniu. Jaka jest data?

Wraz z nieubłaganie nadciągającą jesienią wielu mieszkańców Poznania zadaje sobie pytanie o rozpoczęcie sezonu grzewczego w 2023 roku. Kiedy w Poznaniu zostaną uruchomione ogrzewania? Jakie jest dokładne rozpoczęcie sezonu grzewczego w bieżącym roku w Poznaniu? Kiedy rusza sezon grzewczy 2023 w Poznaniu?

Kiedy będzie sezon grzewczy? Niestety, nie istnieją precyzyjne przepisy określające ścisłą datę, która jednoznacznie wyznacza początek sezonu grzewczego.

Decyzja o tym czy ciepło zaczyna być dostarczane do mieszkańców poszczególnych miast wynika przede wszystkim z panującej za oknami aury.

Wrzesień 2023 roku należy do dość ciepłych, jest też cieplejszy niż wrzesień w 2022 roku, więc można domniemywać, że tegoroczny sezon grzewczy w Poznaniu może ruszyć nieco później.

Termin ten jest uzależniony od decyzji miejscowych przedsiębiorstw odpowiedzialnych za dostarczanie ciepła oraz od czynników klimatycznych.

W 2022 roku w wielu miastach w Polsce tak zwany start sezonu grzewczego miał miejsce 20 września. W tym roku ze względu na dobrą pogodę może stać się to później.

Zazwyczaj przyjmuje się, że sezon grzewczy rozpoczyna się w polskich miastach

Podsumowanie: kiedy przychodzi sezon grzewczy 2023 w Poznaniu? Aktualnie brak jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dokładna data uruchomienia ciepła w kaloryferach zapewne zostanie podana na oficjalnych stronach miejskich lub w lokalnych mediach.

Warto przeczytać również: