Noc Muzeów 2023 Tarnów. Kiedy jest? Data!

Noc Muzeów to wydarzenie, na które z niecierpliwością czeka wielu miłośników sztuki i kultury. W tym roku impreza odbędzie się także w Tarnowie. Wiele osób zastanawia się kiedy jest Noc Muzeów 2023 w Tarnowie. Jaka jest data? Które muzea biorą udział w Nocy Muzeów 2023 Tarnów? Sprawdźmy to!

 
Kiedy jest Noc Muzeów w Tarnowie? W 2023 roku Tarnów w przeciwieństwie do wielu innych miast organizuje swoją Noc Muzeów nie przez jeden, a przez dwa dni. Wydarzenia Nocy Muzeów będą miały miejsce 12 i 13 maja 2023 roku. Jakie muzea i atrakcje biorą udział w imprezie?
 

Wśród atrakcji tegorocznej Nocy Muzeów 2023 w Tarnowie znajdą się m.in. spacery z przewodnikiem po Cmentarzu Żydowskim, które odbędą się w sobotę o godzinie 20:00 i 22:00. Będzie to niezwykła okazja, aby poznać historię i kulturę żydowską, która stanowi ważną część historii Tarnowa.
 
Oprócz tego w Nocy Muzeów biorą udział: Pasaż Odkryć, w galerii BWA Tarnów, Zespół Szkół Plastycznych Muzeum Okręgowe, Biuro Wystaw Artystycznych, Centrum Sztuki Mościce, Ogród Sensoryczny, Pałacyk Strzelecki, salon rowerowy Bidon, Tarnowskie Centrum Informacji, Zamek w Dębnie, Muzeum Ratusz, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, Muzeum Diecezjalne, Bema 20, Filar, Galeria Arteka, Katedra w Tarnowie czy Galeria Baza.
 
Wstęp na wszystkie wydarzenia podczas Nocy Muzeów w Tarnowie będzie bezpłatny, co pozwoli na swobodne zwiedzanie i odkrywanie piękna sztuki oraz kultury. Pełen program i harmonogram imprezy znajduje się na oficjalnych stronach internetowych.
 
Podsumowanie: kiedy jest Noc Muzeów 2023 w Tarnowie? Data to 12 i 13 maja 2023.

 
Polecamy również: