Noc Muzeów 2023 Poznań. Kiedy jest? Data!

Noc Muzeów 2023 Poznań. Kiedy jest? Data!

Noc Muzeów to coroczna impreza, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników kultury i sztuki. W 2023 roku Noc Muzeów w Poznaniu również się odbędzie chociaż w terminie innym niż w większości miast w Polsce. Kiedy jest Noc Muzeów 2023 w Poznaniu? Jaka jest data? Jaki jest program Nocy Muzeów w Poznaniu? Sprawdźmy to!
 

W 2023 roku Noc Muzeów w Poznaniu odbędzie się 20 maja, w przeciwieństwie do większości miast w Polsce, które organizują ją 13 maja. To wyjątkowe wydarzenie pozwoli zwiedzić zabytkowe i nowoczesne muzea oraz galerie sztuki po zmroku, a w niektórych miejscach zaplanowane są także ciekawe wystawy i prelekcje niedostępne w zwykłe dni.
 
W Nocy Muzeów 2023 wezmą udział aż 70 placówek muzealnych i kulturalnych w Poznaniu i okolicy. Wśród popularnych atrakcji dostępne będą m.in. Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu, Muzeum Ziemi UAM, Muzeum Farmacji, Muzeum Bambrów Poznańskich.
 
Szczegółowy harmonogram Nocy Muzeów 2023 w Poznaniu znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Nocy Muzeów w Poznaniu. Tam można znaleźć informacje o wszystkich wydarzeniach, wystawach i prelekcjach, które będą miały miejsce w trakcie tej imprezy oraz pełną listę muzeów i instytucji kultury dostępnych do zwiedzania w czasie Nocy Muzeów 2023 w Poznaniu.

 
Podsumowanie: kiedy jest Noc Muzeów 2023 w Poznaniu? Data imprezy jest nietypowa ponieważ odbędzie się ona 20 maja 2023 roku czyli później niż w większości miast.

 
Zdjęcie ilustracyjne.

 
Polecamy również: