Noc Muzeów 2023 Kraków data. Kiedy jest Noc Muzeów 2023 Kraków?

Noc Muzeów 2023 Kraków data. Kiedy jest Noc Muzeów 2023 Kraków?

Noc Muzeów to coroczna impreza, która cieszy się ogromną popularnością w Polsce. W tym wyjątkowym wydarzeniu biorą udział muzea, galerie, a także wiele innych instytucji kultury, które otwierają swoje drzwi w nocy, aby zaprezentować swoje zbiory i wystawy. Noc Muzeów 2023 w Krakowie ma inną datę niż w pozostałych miastach. Kiedy jest Noc Muzeów 2023 Kraków? Jaka jest jej data? Sprawdźmy to!

 

W czasie Nocy Muzeów w Krakowie zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wystawy i kolekcje różnych muzeów oraz galerii. Wiele instytucji kultury planuje specjalne atrakcje i wydarzenia, takie jak koncerty, pokazy filmów czy warsztaty artystyczne. Wszystko to ma na celu zachęcenie do odkrywania tajemnic i piękna sztuki, historii oraz kultury Krakowa.

 

W 2023 roku Noc Muzeów w Krakowie odbędzie się w piątek 19 maja 2023. Data ta odbiega od tradycyjnego terminu w czasie którego Noc Muzeów organizowana jest w innych miastach.

 
Noc Muzeów 2023 w Krakowie organizowana jest pod hasłem “Rytmy czcionki”. W Krakowie w Noc Muzeów 2023 skorzystać będzie można z atrakcji znajdujących się w aż 60 różnych muzeach i instytucjach. Tutaj przeczytacie które muzea w Krakowie są otwarte na Noc Muzeów 2023.
 
Jeśli nie zdążycie na Noc Muzeów to warto pamiętać, że muzea w Krakowie za darmo można zwiedzać – tutaj lista darmowych dni w muzeach w Krakowie.

 
Polecamy również: