Czy 5 stycznia 2023 sklepy są otwarte? Co jest otwarte?

Czy 5 stycznia 2023 sklepy są otwarte? Co jest otwarte?

Początek nowego 2023 roku obfituje w wyjątkowe dni świąteczne dlatego też wiele osób zastanawia się czy 5 stycznia 2023 sklepy są otwarte. Czy 5 stycznia to dzień handlowy? Co jest otwarte 5 stycznia? Sprawdźmy to!

 

Dni takie jak na przykład 1 stycznia to dni ustawowo wolne od pracy w czasie których sklepy są zamknięte ale czy 5 stycznia też jest świętem? Czy sklepy są otwarte?
 
5 stycznia 2023 roku wypada w czwartek i na szczęście nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, nie istnieją też żadne ograniczenia w handlu. Co to oznacza?
 
5 stycznia 2023 sklepy są otwarte. Co jest otwarte? Wszystko! Zarówno galerie handlowe, dyskonty czy supermarkety są otwarte według normalnych godzin otwarcia. Tak samo jak sklepy osiedlowe czy monopolowe. 5 stycznia to czwartek taki sam jak każdy inny.
 
Podsumowanie: czy 5 stycznia 2023 sklepy są otwarte? Tak 5 stycznia 2023 to zwykły dzień powszedni i nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o zakaz handlu. Warto jednak pamiętać, że 6 stycznia sklepy są zamknięte!

 
Polecamy również: